Зустріч письменника С. Мартинюка з А. Зборовським в музеї Ірпіня. “Ірпінь – місто з власним обличчям”

“Ірпінь продовжує вражати і притягувати до себе таланти. Вже 2 роки живе в нашому місті прозаїк, поет, драматург і публіцист Сергій Мартинюк. Він родом із Одещини. Закінчив Одеське вище артилерійське училище ім. М.В. Фрунзе. Служив у Німеччні і на Далекому Сході. У 1991 році в зв’язку із скороченням звільнений в запас у званні капітана. Сергій Мартинюк повернувся на Батьківщину. Написав і видав 6 книг: “Здобудеш волю – здобудеш долю”, “З Україною в серці”, “Горжусь, что я Украинец” (російською мовою для російськомовних), “Я Українець і маю розум Переможця”, “Народжені перемагати” і “Маю честь бути Українцем”. Автор значне місце приділяє історичній тематиці, але також розмірковує про сучасність. Письменник пояснює і закликає: “Вважаю своїм пріоритетом започаткувати нове мислення нової української еліти, надихнути на відродження рідного “Я”. Хочу надихнути на головне – ми маємо створити нову націю із попелу старої – націю з розумом переможців. Приєднуйтесь”.
В листопаді 2018 Сергій Мартинюк написав нарис “Ірпінь – місто із власним обличчям”. Цей твір опублікований у книзі “Маю честь бути Українцем”, яка нещодавно побачила світ. Сергій Якович ділиться своїми враженнями про Ірпінь: “Місто має власне обличчя, справжнє мужнє обличчя і має свій імпозантний шарм літератури і мистецтва. Вразило те, що від міста йде велика енергетика сили, сила наснажуюча, сила нескореності духу. Ні, я розумію, що місто має свої особливості, негаразди, проблеми, болячки, свою еліту і свою опозицію, але ж воно гарнюче. Насолоджуюсь вільним повітрям, енергією сили, спілкуванням з ірпінцями. Люди, ірпінці, прості, достойні, гордовиті. Воля і гідність читається в очах. Затяті, але не мстиві. Чужого нам не треба, але вміємо захищати своє. Панує молодість, однак літні люди почуваються в безпеці. Я би сказав – пошановані літні люди. Багатенько дітей, але діточок навчають поважати себе. Воно і не дивно. навчися поважати себе, поважатимеш інших. А проблеми? Проблеми будемо розв’язувати разом і громадою. Тішуся, що житиму вільним серед вільних у гарнючому Ірпені. Вітаю тебе, чарівне і вільне місто Ірпінь!”
Письменник Мартинюк подає ще одне тлумачення назви нашої річки: “Слово “Ірпінь” створено з “ар” чи “ор”, що означає рухати, плужити, проявляти величність, і зі слова “па”, що означає пиття, питво”.
Сергій Мартинюк подарував свої книги Ірпінському історико-краєзнавчому музею 18 червня 2020 року.” – дописав А. Зборовський

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на telegram
Telegram

Вам також может сподобатися: